Bu haber kez okundu.

KIBRIS İLİM ÜNİVERSİTESİ ORTOPEDİK ÖZÜRLÜLERE EĞİTİM BURSLARI VERİYOR

 Kıbrıs İlim Üniversitesinin  KKTC Ortopedik Özürlüler Derneği aracı ile vereceği burs imkanlarının tanıtımı için  Dernek Merkezinde düzenlenen basın toplantısında söz alan Dernek Başkanı Sn.Günay Kibrit, çeşitli ekonomik ve fiziksel zorluklar içinde  yaşamlarını sürdüren ortopedik özürlüler için bu bursların son derece büyük önem taşıdığını vurguladı.

Dernek başkanını takiben söz alan Kıbrıs İlim Üniversitesi Mütevelli Heyeti üyesi Sn.Fatma Özok, aile olarak sosyal projelerin gerçekleştirilmesi için son derece duyarlı davrandıklarını, birçok diğer sosyal konuda da özverili bağışlarda bulunduklarını ifade ettikten sonra, eğitim alanına katkı anlamında giriştikleri üniversite projesi ile bu duyarlılıklarını sürdürdüklerini belirtti.

Dikmendeki yeni kampüs alanında inşaatı devam eden binaların da evrensel anlamda engelsiz binalar olduğunu ilave eden Sn.Fatma özok, tüm şirketlerinde ve binalarında aynı hassasiyeti göstermeye devam ettiklerini ifade etti.

Kıbrıs İlim Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Ahmet Göksel  KKTC’nin  Ekonomik, Sosyal ve Kültürel hayatında önemli yeri olan Özok ailesinin bu vizyonlarını üniversiteye de yansıttıklarını,  Kıbrıs İlim Üniversitesi Yönetimi olarak bu vizyon ışığında üniversite olarak  pekçok sosyal projede aktif olarak yer aldıklarını ve almaya devam edeceklerini belirtti.

Dikmen kampüsünde sadece binaların değil tüm eğitimsel ve sosyal alanların da engelsiz bir yapı olduğunu ilave eden Rektör Göksel, eğitim ve öğretimde  olduğu kadar ve diğer tüm alanlarda olduğu gibi bu alanda da iddialı ve öncü bir üniversite profili çizdiklerini söyledi.

Anahtar Kelimeler:
Kıbrıs Ilim üniversitesi