Bu haber kez okundu.

Google'a Türk kullanıcılardan tepki

 Şikayetvar'ın haberine göre, önemli günleri kendine özel tasarımı olan "doodle"larla kutlayan Google internet arama motorunun, 18 Mart Çanakkale Zaferi için özel bir logo hazırlamaması Türk kullanıcılarını üzdü. Geçen yıl da tasarım hazırlamayan Google, 18 Mart başlangıcı ile birlikte çok sayıda şikayet aldı. Her yıl 18 Mart'ta kutlanan büyük zaferin yıldönümünde Google'ın özel bir "Doodle" hazırlamamasını manidar karşılayan Türk kullanıcılarına, Google yönetiminden henüz bir açıklama gelmedi.

"Google'ın daha duyarlı olmasını istiyoruz" diyen vatandaşların şikayetleri şöyle:

-GOOGLE'IN TÜRK TARİHİNE DUYARSIZLIĞI-

"Google dünyayı etkileyen Türk tarihindeki önemli gelişmeleri daha duyarlı bir şekilde göstermelidir. Türk kullanıcılar olarak Google'ı kınıyoruz ve daha duyarlı olmasını istiyoruz."

"Fermuarı, kuklayı icat edenleri hatırlayarak animasyonlar hazırlayan Google bu yıl da tüm dünyanın önünde diz çöktüğü, Türk milletinin yok olma pahasına varoluş destanı yazdığı Çanakkale Zaferini unutmuş maalesef. Hatırlatayım dedim."

"Hiç tanımadığımız, bilmediğimiz insanların doğum veya ölüm yıl dönümlerini, ana sayfasında resmeden Google, bizim için ve dünya tarihi için çok önemli olan Çanakkale Zaferini resmetmemiş. Daha ne olsun?"

"Türkiye için bu kadar önemli olan 18 Mart Çanakkale Zaferimiz adına herhangi bir görsel, anma gibi bir şey oluşturmadınız."(ANKA)

GOOGLE'DAN AÇIKLAMA

Google'dan konuyla ilgili yapılan açıkallamada, google ana sayfasında zaman zaman yer alan Doodle'ların hazırlanmasıyla ilgili şöyle denildi:

"Google logosunda yapılan eğlenceli, şaşırtıcı ve bazen de spontane olarak yapılan ve Doodle olarak adlandırılan değişiklikler festivalleri ve yıl dönümlerini kutlamak, ünlü sanatçıları, kâşifleri ve bilim insanlarının doğum günlerini kutlamak amacıyla hazırlanmaktadır."

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol