Bu haber kez okundu.

TENİS DÜNYASINDA "TÜKENMİŞLİK SENDROMU"

Tenis dünyasında tuhaf tavırları, aşırı tepkileri, rakiplerini demoralize edici kavgaları, eylemleri ve söylemleri ile "Sevilmeyen" oyunculardan biri olan Nick Kyrgios'un başı dertte!

Bilerek "bahis" adına kötü oynadığı iddiaları ve psikolojik sorun söylemleri genç tenisçiyi zor duruma düşürdü!

Avustralyalı tenisçi Nick Kyrgios sosyal medya hesabından yaptığı açıklama kafaları karıştırdı. Shanghai Masters 2. tur maçında pasif oynadığı gerekçesiyle ATP tarafından 8 hafta men cezası alan Nick Kyrgios, cezanın 3 haftaya indirilmesi için şart koşulan psikolojik destek hizmetini almayı düşünmediğini söyledi.

Avustralyalı tenisçi, sosyal medya hesabı Twitter üzerinden kendisine sorulan "Psikoloğa görünecek misin?" sorusuna "Sanmıyorum" diye karşılık verdi. Kyrgios'un bu tweet'i kısa süre içinde silmesi dikkat çekti.

ATP'nin ceza kararını açıklanmasından birkaç saat sonra Avustralya Tenis Federasyonu'ndan gelen bildirimde, "Önceliğimiz Nick'in sağlığı ve huzuru. ATP de bu yönde bir karar aldı. Nick ye yaptığının farkında ve psikolojik destek almayı kabul ediyor." ifadeleri yer almıştı.

Nick Kyrgios psikolojik desteği kabul etmemesi durumunda önümüzdeki yıl Ocak ayında başlayacak sezonun ilk Grand Slam turnuvası Avustralya Açık'tan 1 gün önce kortlara dönebilecek.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol