Bu haber kez okundu.

KKTC'DE RALLİ ZAMANI!

Başkent Lefkoşa ralli heyecanına hazır!

Kıbrıs Rallisi’nin başkent Lefkoşa’nın güney ve kuzeyini birleştirecek olan ve heyecanla beklenilen etabı bugün gerçekleşecek.

Lefkoşa Şehir İçi Özel Seyirci Etabı olarak adlandırılan rallinin 10. etabı saat 15.30’da başlayacak. Toplam 72 ekibin mücadele edeceği ve bugün yapılacak süper etabı ile bölünmüş Lefkoşa’yı birbirine bağlayan ralli olma özelliğine sahip Kıbrıs Rallisi’nde 10 Kıbrıslı Türk ekip de yer alacak.
 
Avrupa Ralli Şampiyonası (ERC) ile Orta Doğu Ralli Şampiyonası’nın (MERC ) bir ayağı olan ve Kıbrıs Otomobil Derneği (CAA) tarafından Uluslararası Otomobil Federasyonu (FIA) denetiminde düzenlenen CNP Asfalistiki Kıbrıs Rallisi 2016 dün Limasol’da yapılan seremoni ile başladı.

Güney Lefkoşa’dan start alacak olan 4.8 kilometrelik etabının 2.8 kilometresi ara bölgedeki Taksim sahasından geçilerek Kuzey Lefkoşa’da koşulacak. Bu yıl 3’üncüsü gerçekleştirilecek olan etap, geçtiğimiz yıl yaklaşık 50 bin kişi tarafından izlenerek 2015 Avrupa Şampiyonası’nın en iyi etabı seçilmişti.

Ralli kapsamında kapatılan sokaklar sırayla Memduh Asaf Sokak, Osman Paşa Caddesi, Cemal Gürsel Caddesi, Cumhuriyet Meydanı, Tanzimat Sokak, Selahattin Sonat Sokak, Muzaffer Paşa Sokak,  İkinci Selim Caddesi, Server Somuncuoğlu Sokak, Muzaffer Ersu Sokak, Mufit Güleroğlu Sokak, Serif Arzık Sokak.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol