Bu haber kez okundu.

Cumurbaşkanı Abdullah Gül'den yasağa rağmen tweet
 İŞTE CUMHURBAŞKANI GÜL'ÜN ATTIĞI O TWEET'LER
TWITTER AYARINI KİM YAPTI

Cumhurbaşkanı Abdullah GÜL'ün Twitter yasağına, Twitter'dan açıklama yapması sosyal medyada büyük yankı buldu. Cumhurbaşkanı Gül'ün tweet atabilmesi için, teknik olarak DNS ayarlarının değiştirilmesi yada program kurulması gerektiği için sosyal medyada bu ayarları kimin yaptığı merak konusu oldu.

KÖŞK'E ŞİKAYET YAĞDI

TWİTTER yasağıyla ilgili Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e şikayet yağdı. Gül’e Facebook üzerinden gönderilen mesajlar şöyle:

HANİ YASAKLANMAZDI
Harun Pehlivan: İnternet’i engellediniz iyi mi bu nasıl demokratik ülke bilişimci olarak kınıyorum BTK AB göreve. 
Murat Ergül: Ben AKP’ye oy vermiş bir insan olarak utanıyorum lütfen görevlerinizi hukuk içerisinde yapınız.
Feride Yaraş: Sayın cumhurbaşkanım twitter hakkında düşünüyorsunuz.
Ersel Güneş: Twitter'dan yazamıyoruz bilginiz olsun. Nasılsınız?
Büşra Karahasan: Sayın Cumhurbaşkanım lütfen Twitter’ı açın 
Ayşe Zuhal Çolha: Hani internet yasaklanamazdı, kapatılamazdı, sizi dinleyen mi var, birde cumhurun başkanı olacaksınız, siz bizim haklarımızı savunamayacaksanız kim savunacak?
Hüseyin Emrah Pamukcu: Sayın Abdullah Gül biz seni Türkiye üzerinde şah görüyorken sen Akp'nin piyonu rolünü üstlenmişsin kolay gelsin

İbrahim Sadık Ateşci: Ülkende haber alma özgürlüğün gitmiş ne gezisi.
Mustafa Şen: Bu kadar olumsuzluklar karşısında hic duramadınız.
Hacifettahoglu Mustafa: Alışmışınız sallamaya onun bunun hakkında iftiralar yazmaya. Ne biçim milletsiniz? Adamlar Twitter ile sizi uzaktan kumanda etmeye çalışıyor. Toplum kültürünü yok ediyor her türlü pislik ve iftira orada. Kendinize gelin. Mahkemelerimizin kararlarını tanımak istemeyen bir kuruluş engellensin.
TC Bahar Boylu: Her zaman özgürlüklerden ve düşünceden yana biri oldunuz.Şu an ülkenizde insanların ortak paylaşım yapma özgürlükleri engelleniyor. Yasaklara peki mi diyeceksiniz Sayın Gül? Twitter kapandı ama zihinler kapanmayacak. Gereğini yapmaya davet ediyorum sizi..
Melih Seçkin: Sayın GÜL, Özgürlüğümüzün koruyucu olmazsanız Özgürlüğünüzün alınmasına karşı insan bulamazsınız.
Adem Bilgili: Sayın cumhurbaşkanım, ileri demokrasi sosyal medya platformlarını kapatmak mıdır? İnternet ve iletişim haklarımız gaspedildikten sonra Türkiye Cumhuriyeti demeyelim efendim... Cumhuriyetlerde insanların iletişim hakları sansürlenmez, kısıtlanmaz...

BİR ÇİN VAR BİR DE BİZ
Ahmet Kantar: Eskiden twitter mtwitter mı vardı. Oturun oturduğu yerde
İsmet Tekin: Birkaç gün önce bu ziyaretinizde size sorulan bu tür yasakları getirecek misiniz sorusuna ne yanıt vermiştiniz Sn Cumhurbaşkanı? O yasayı imzaladığınız halde yanıtınız ne idi? Ve şu an fiili durum nedir? Dünyada bir Çin var bir de biz, sayenizde. Benzin fiyatlarında dünya birincisiyiz, Twitter yasaklarında dünya ikincisi.
Bal-kes Kadir: Ülkemi bir diktatör yönetiyor sayın Gül senden daha duyarlı olmanı bekliyoruz
Mehmet Ali Köse: Twitter sayenizde kapatıldı bu konuyla ilgili söyleyeceklerinizi merakla bekliyoruz saygıdeğer özgürlükçü cumhurbaşkanı!
Nilgün Aker: Sayın Cumhurbaşkanım kapatılamaz dediğiniz kapı kapatıldı. Gereği hususunu bilgilerinize arz ederim.
Esra Taşcı: Sn Cumhurbaşkanım, sosyal medyayı engelleyince, her şey rayına oturdu mu, kapatılmaz dediniz kapatıldı, yine mi sessizce izleyeceksiniz?
Copper Bülent Tarakçı: Acele edin,ne paylaşacaksanız çabuk paylaşın,sıra Facebook'a geldi.
Hülya Güreşci: Sayın Reisicumhur yetkilerinizi artık kullanınız!Canımıza tak etti!

Yasayı onayladıktan sonra Twitter’dan açıklama yapmıştı 

İnternet yasasını onaylayan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül yasayla ilgili olarak Twitter'dan açıklama yapmıştı. İki maddeyle ilgili kaygılarının yeni bir yasal düzenlemeyle giderileceğini belirten Gül şöyle demişti: "Nitekim, Hükümetimizle temasa geçip bu iki noktaya ilişkin düşüncelerimi paylaşmış ve bunların düzeltilmesini istemiştim. Memnuniyetle görüyorum ki iki maddeyle ilgili kaygılar yarın yeni bir yasal düzenlemeyle giderilecek. Bu düzenlemenin süratle gerçekleşmesine fırsat vermek için Macaristan'dan döner dönmez önümdeki yasayı onayladım. Hükümetimiz ve siyasi partilerimize gösterdikleri anlayıştan ötürü teşekkür ederim. Hepinize iyi akşamlar diliyorum.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol