Bu haber kez okundu.

GÜNCE GÖZÜTOK NEW YORK'DA FIRTINA ESTİRİYOR!

Sıradışı bir manken. Tam da günümüz modellik dünyası için yaratılmış gibi adeta. Farklı bir görünüş, etnik bir stil, esrarlı bir esmer. Sporcu bir aileden aldığı atletik bir yapı. Asya, Avrupa ve Amerika kıtalarının karması gibi bir imaja sahip. "Sıradışı" olan isimlerin yıldızlaşabildiği günümüz moda dünyasında o tam da uygun bir tuval aslında. Üzerinde bir çok tarzın denenebileceği, her tarzda farklı bir sonuç alınabilecek bir tuval! Ve artık podyumların "Babaannesi" ünvanlarına sahip kadınlarla dolu, sıkıcı ve sıradan Türk manken dünyası ile hiç ama hiç alakası olmayan sıradışı ve merak uyandıran ilk uluslararası mankenimiz!

Türk moda dünyasında fazla zayıf, aşırı uzun, çok esmer bulundu. Türk podyumlarında istediğini bulamadı, istediği yere gelemedi. Ama vazgeçmedi. Hırslandı, Amerika’ya gitti, deyim yerindeyse adeta "havada kapıldı". New York Magazine’in ‘geleceğin yıldızları’ listesine girdi! Uluslararası dergilerde yer aldı. Bunlar son iki ay içindeki başarıları. Ve o artık Türkiye'nin uluslararası alanda da ismini duyurmuş bir modeli!

Günce Gözütok, birkaç hafta takılırım, New York Moda Haftası’nda defileleri zorlarım, olmadı döner, para biriktirir, yine gelirim” dedi ve Amerika'nın yolunu tuttu.

Türkiye'de aşırı zayıfsın, aşırı uzunsun, burnunu yaptır v.b  laflarından bıkan Günce Türkiye'de güzelliğin bir kalıbı olduğunu, o kalıba uygun değilseniz, oyun dışı olduğunuzu belirtiyor. "İstanbul’da bir şey elde edemeyeceğimi gördüm. Pes etmek yerine rotamı değiştirdim”.

Para biriktirip eylül ayında New York’a bir bilet aldı, ajansının önerdiği uluslararası isimlerle görüştü. Ünlü mankenlik ajansı Muse’la çalışmaya başladı. Ve New York Dergisi’nin ‘Moda haftasında parlayan isimler’ listesine girdi. "Dört büyük defile ve prezentasyona katıldım. Baktım gördüğüm ilgi güzel, devam ettim.”

Başarılı geçen New York Moda Haftası döneminden sonra, kariyerine yine rüyaların gerçek olduğu şehirde devam ediyor. Tüm bu olanlara inanamamakla şansını kendi yarattığını düşünüyor. “Kontrat gereği ismini veremeyeceğim iki önemli dergi için çekim yapıyorum. Bunların hepsi iki ay içerisinde oldu. Ben de şaşkınım, onlar da. İlk defa bir Türk modelle karşı karşıyalar. Aslında şaşıracak bir şey yok. Şansımı kendim yarattım. Niye derseniz; Bu iş için gerekli özelliklere sahibim. Yalnızca cesaretimle ya da fiziğimle değil, diğer özelliklerle de iddialıyım. Mesela dil bilmek şart. Ben İngilizce ve Rusça biliyorum. Seyahat ediyorum. Tek bir ülkeye tıkılıp kalarak yapılacak iş değil bu. Sadece ülkende ünlü olmak istiyorsan o ayrı. Ben istemiyorum. Türkiye’de bu 90’lardan kalma modellik anlayışı var ve silinmiyor. Belki bu yüzden dünya çapında modellere sahip değiliz.”


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol