Bu haber kez okundu.

"ALTIN KELEBEK" ELEŞTİRİ BOMBARDIMANINA TUTULDU!

Bir eleştirmenin gözünden Altın Kelebek ödül töreninin analizi yapıldı. Geçtiğimiz gün gerçekleştirilen ve artık geleneksel hale gelen ödül töreninin gitgide daha özensiz hatta vasat bir hale getirildiğine değindi...

"Altın Kelebek Ödülleri hep sürmesi gereken bir gelenek. Ancak törene sadece ödül alanların gelmesi, pek sürpriz olmaması, hatta ödül alanların kendilerine ödül vereni bile seçiyor olması ve törenin kendisi kötü" cümlesiyl özetlenen törenden bazı notlar:

- Televizyondan izleyenler için Altın Kelebek Ödül Töreni’nin girişi, törenin kendisinden daha güzeldi. Üç gazeteci, bir moda kişisinin ünlü konukları ağırlaması hoştu ve çok bilgilendiriciydi, esas haberler oradaydı.

- Bence gecenin en esprili, güzel ve samimi sunumu Meryem Uzerli’den geldi.

- Okan Bayülgen’in sunumları, kızını sahneye çıkarışı hoştu. Yalnız sorun şu, bu sunum onun şovunda olsaydı daha iyiydi ama sunumu ve tarzı ödül törenini Okan Bayülgen Şov’a dönüştürünce garip oldu.

- Altın Kelebek Ödül Töreni, Doğan Medya Grubu’nun bir iç ödüllendirme sistemine dönmedi değil. Fox TV’den Fatih Portakal’a ödül verilmesi bu görünümü değiştirmiyor.

- Tören söz verildiği gibi 2 saatte, 2 saat 10 dakikada bitirildi ama sorun törenin zamanlaması değil, insanlar. Konuklar erkenden terk ediyor salonu. Bu, birkaç senedir böyle. Önce bu durum değişmeli, yoksa ilk saatin ardından biz izleyiciler, oturduğumuz yerden üzerinde isim kağıtları olan boş kırmızı koltuklar görüyoruz.

- Geçişlerde niye müzik yoktu bilmem ama bu rezil bir durum yarattı. Sürekli fısıltılar, ara cümleler, hatta ayak sesleri falan duyduk.

- Sunucu Pelin Akil Altan önce iyi başladı, sonraki garip durumlar kızın dengesini de bozdu. Ama töreni zamanında bitireceğiz diye, en iyi sunumları yapanları, cümlelerinin ortasında sürekli bölmesi en büyük hatasıydı. Hem Meryem Uzerli’yi, hem Erkan Yolaç’ı çok kötü kesti mesela.

- Diriliş Ertuğrul’a ödülün verilişi de garip oldu, Okan Bayülgen’in dalga geçtiği sahneyi de biz izleyiciler baya anlamadık ve saçma bulduk. Ödülün sahipleri de garip buldu herhalde ki, yapımcı, “Şu anda ayakkabım ödülden daha değerli” diyerek kızgın bir şekilde ödülü geri verdi.

- Demet Akalın, 15 bin TL’lik Prada taç da taksa, yine zengin, yine rüküştü!

- Altın Kelebek Ödülleri bence önemli ve hep sürmesi gereken bir gelenek. Ancak töreni iyi değil. Bir törene sadece ödül alanların gelmesi, hiçbir sürprizin olmaması, hatta ödül alanların kendilerine ödül verenleri seçiyor olması da bir rezalet. (Rıdvan söyleyiverdi). Al gülüm ver gülüm’den öteye gidilmesi dileğiyle…

- Cüneyt Arkın ile oğlunun, paslaşarak attığı gol; Cumhuriyet sözleri izlenmeye değerdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol