Bu haber kez okundu.

Yeni Ses Kaydı! Nijerya'ya Silah mı Taşındı?

 

Mustafa Varank'la, THY Özel Kalem Müdürü Mehmet K. arasında geçtiği öne sürülen yeni ses kaydında Nijerya'ya silah taşındığı iddia ediliyor

Başçalan adlı Twitter hesabından paylaşılan son ses kaydında iddiaya göre; Başbakan danışmanı Mustafa Varank olduğu iddia edilen kişi ile THY Özel Kalem Müdürü Mehmet K. olduğu öne sürülen kişi telefonda konuşuyor.

"NİJERYA'YA MALZEME TAŞIYORUM"

İddiaya göre; THY'den Mehmet K. olduğu iddia edilen kişi, danışman Varank olduğu öne sürülen kişiye durumun 'çok acil' olduğunu söyleyip ardından da "Onlarca malzeme taşıyorum, Nijerya'ya gidiyor şu anda. Müslümanları mı öldürecek, Hristiyanları mı öldürecek? Vebal altındayım" diyor.

"HAKAN BEY'LE BİR ARAYA GELEMEDİK"

Danışman Varank olduğu iddia edilen kişinin ise "Hakan Bey'le bir araya gelemedik, ondan dönemiyorum sana" dediği öne sürülüyor. Mehmet K., olduğu iddia edilen kişi kendilerine 'Hakan Bey'le görüşmek için bir 'kontak numarası' verilmesini ve istişare etmek istediklerini belirtiyor.

Hesaptan paylaşılan ses kaydında THY tarafından Nijerya'ya taşınan malzemenin "silah" olduğu net olarak anlaşılmıyor. Yine konuşma esnasında adı geçen Hakan Bey'in "MİT Müsteşarı Hakan Fidan" olduğunu öne sürülse de kayıttan bu bilgilerin doğrulanması pek mümkün olmuyor.

NİJERYA'DA KİMLER SAVAŞIYOR

Nijerya'da adının anlamı 'yabancı dilde eğitim yasak' olan Boko Haram, ülkede İslami kurallara dayalı bir rejim kurmak için yaklaşık dört yıldır Nijerya ordusuyla savaşıyor. Yaşanan çatışmalar nedeniyle Devlet Başkanı Goodluck Jonathan Mayıs 2013′te üç eyalette olağanüstü hal ilan etmişti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol