Bu haber kez okundu.

Rusya ve ABD'nin Kırım Restleşmesi
 ABD Başkanı Barack Obama, yaptırım listesindeki üst düzey Rus yetkili sayısını artırma kararı aldıklarını belirtti. Obama, bankalar gibi Rusya yönetimine kaynak sağlayan bazı kurumlarla, Rusya ekonomisi için "Anahtar sektörlere" yönelik de yeni yaptırım kararları aldıklarını açıkladı.

RUSYA'DAN CEVAP GELDİ

Barack Obama'nın bu açıklamasından sonra Rusya'dan karşı cevap geldi.Rusya, ADB'li yetkililere karşı yaptırım kararını aldığını duyurdu. Yapılan açıklamada, "ABD'li yetkililere seyahat yasağı getirildi ve hesapları donduruldu." ifadeleri kullanıldı.

"DAHA SERT YAPTIRIMLAR YOLDA"

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Barack Obama, Rusya'nın Kırım'ı ilhak etmesi ile ilgili açıklamalar yaptı. Obama açıklamasında Rusya'yaya ciddi uyarılar yaptı ve daha sert yaptırımların yolda olduğu mesajını verdi.

PUTİN'E YAKIN İSİMLER MARKAJDA

Obama konuşmasında, ilk yaptırım listesine ilaveten 20 Rus yetkiliye daha yaptırım uygulanacağını söyledi. Bu yetkilileri, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e yakın isimler olduğu belirtildi.

"GERİLİMİN SORUMLUSU Rusya" 

Obama ayrıca, Ukrayna'nın doğusundaki gerilimin tehlikeli seviyeye ulaştığını ve bunun sorumlusunun Rusya olduğunu belirtti. Obama, Rusya'ya ekonomik yaptırımlar getireceklerini söyledi. Obama'nın açıklamasından kısa bir süre sonra, Rusya devletine ait olan Bank Rossiya'nın ABD'deki dolar hesaplarının dondurulduğu açıklandı.

RUSYA: GEREKEN KARŞILIĞI VERECEĞİZ 

ABD'nin yaptırım kararlarının ardından açıklama yapan Rusya Dışişleri Bakanlığı şu ifadelere yer verdi, "Kimsenin şüphesi olmasın, Rusya'ya karşı düşmanca atılan her adıma gerektiği gibi karşılık vereceğiz".

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol