Bu haber kez okundu.

KKTC'DE TEPKİ ÇEKEN "ÇÖP EV"

Gazimağusa’nın Baykal bölgesinde bulunan 4 katlı Balcıoğlu Apartmanı’nın zemin katında oturan Kaner Yıldırımer evini adeta çöp ev haline getirdi. Korkunç kokular sebebiyle apartman sakinleri isyan etti ve belediye ekiplerine ihbar etti!

Gazimağusa Belediyesi Temel Sağlık Hizmetleri birimi ile olay yerine giden kaymakam, polis işbirliği içerisinde, evin tavanına kadar dolu olan çöpleri boşaltması için ev sahibine 2 Aralık’a kadar süre verdiği öğrenildi. Gazimağusa Kaymakamı Dürdane Acı, evin boşaltılmaması halinde, mahkeme kararı ile boşaltılacağını söyledi.

Acı, “Böyle bir yer olamaz. Pis kokunun yanı sıra, çevre kirliliği felaket bir boyutta. Hiç kimse, başka bir kişinin huzurunu bozma hakkına sahip değildir. Bu işin takipçisi olacağız” dedi. Peruk saçları ile dikkatleri üzerine çeken mal sahibi Kaner Yıldırımer, yıllardır Gazimağusa bölgesinde çöp kutularından topladığı çöpleri, hobisi olduğu için evin içerisine yığdığını ifade etti. Evin içine dolan ve artık sokağa kadar çıkmaya başlayan çöpler, apartman sakinleri ve bölge halkının çilesi haline geldi.Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol