Bu haber kez okundu.

BELEDİYE'DEN "ŞEHİT MEZARI" TİCARETİ!
Oğlunu terörle mücadeleye kurban veren acılı annenin vasiyetine Belediyenin verdiği cevap aileyi şok etti. Şehit oğlunun yanına defnedilmek istenen anne hayatını kaybedince belediyeye başvuran aile, mezarlık ücreti olarak 4 bin 500 TL istenmesi karşısında adeta yıkıldı. Olay bundan sonra daha da ilginç hale geldi!

Tunceli’de 1991 yılında terör örgütü PKK ile girilen çatışmada şehit düşen Gürol Alpago’nun annesi Semiha Alpago, diğer evlatlarına ‘ölürsem beni şehit oğlumun yanına gömün’ vasiyetinde bulundu. Bir süre önce hayatını kaybeden Semiha Alpago’nun diğer oğlu Şenol Alpago, annesinin vasiyeti üzerine Mezarlıklar Müdürlüğüne başvurarak annesini şehit kardeşinin yanına defnetmek istediğini söyledi.

Mezarlıklar Müdürlüğünün aileden defin işlemi için 4 bin 500 lira mezarlık ücreti istediği iddia edildi. Kardeşini vatan savunmasında şehit veren Şenol Alpago tüm girişimleri başarısız olunca mezarlık ücreti 4 bin 500 TL olan ücreti ödeyerek annesini şehit kardeşinin yanına defnetti. Bir süre sonra belediyeden aranan Alpago üzüntü ve stresli geçen süreçte ikinci bir şok yaşadı!

Belediye bir hata yaptıklarını söyleyerek mezarlık ücretinin bir kısmını geri ödeyeceklerini söyledi. Acılı abi bir özür beklerken bu teklif karşısında şaşkınlığını gizleyemedi. Kardeşini terör saldırısına kurban veren, annesini de bir süre önce kaybeden Alpago, bütün bu olanlara bir anlam veremediğini söyledi.

Şehidin abisi Şenol Alpago "İstenen rakam önemli değil oradan bir talep olması bizi yaraladı. Vatana evlat vermiş ama maalesef vatan ondan toprak parası istedi. Bunun rakamı hiç önemli değil. 1 lira da olsa bir şey talep ediliyor. Evladını toprağa verip senelerce bu acıyı yaşıyorsun, kendin toprağa gidince bir şey talep ediliyor. İnşallah bundan sonra ülkemizde hiçbir şehit haberi gelmez ama inşallah devlet büyüklerimiz bundan sonra böyle bir talepte bulunmaz” ifadelerini kullandı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol