Bu haber kez okundu.

Putin'den Kırım açıklaması

 Putin'in konuşmasından satırbaşları şöyle:
 
Kırım, Rusya 'nın askeri gücünü sembolize eden pek çok örneklerle doludur. Bu açıdan bakınca Rusya'ya çok benzerdir. Rusya'dan ayrılabilecek bir bölge değildir. Rusya'nın yaşam tarzını, dilini muhafaza eder. Ve bugün hem Kırımlılar, Kırım Tatarları, Ukraynalılar, hep Kırım içinde bir arada olmuşlardır. Ve referandumda da Kırımlar tercihini ortaya koymuştur.
 
3 DİL OLACAK
 
Putin'in "Sovyet döneminde çok adaletsizlik yaşanmış ve bu süreç de Ruslar da çok acı çekmiştir" sözleri salondan alkış aldı. Putin şöyle konuştu: "Kırım halkına destek çıkmak zorundayız. Bundan sonraki süreçte de 3 dil olacak. Rusça, Ukraynaca ve Tatarca. Kırım, Rusya'nın bir parçası olmaya devam edecek. Bu nesillerden nesile aktarılacak bir durumdur" dedi.
 
KIRIM KARARINI VERDİ


Kırım Rusya’nın bir parçası olarak kalmaya devam edeceğini söyleyen Vlademir Putin “Bu nesillerden nesillere aktarılan bir durum ve öyle de olacak” dedi.

Putin “1930’larda Rus etnik kökeninden olanlar da sıkıntı çektiler.Ama yasa şunu net bir şekilde ortaya koyuyor. Şimdi tarihte yaşanan gelişmelerde Kırım Uk’nın oldu. Ama şimdi Kırım kararını kendi verdi. Halklara tercihlerini sormak mümkün olmamıştı. Ancak şimdi mümkün oldu.” diye konuştu. 

YAPTIRIM RESTLEŞMESİ

Abd, Rusya'nın Kırım'ı işgalinde etkisi olan 7 Rus hükümet yetkilisi için yaptırım kararı almıştı. Yaptırımların Putin'e kadar uzanabileceği de konuşuluyordu. Rusya'da Duma'dan ise sert bir rest geldi. Milletvekilleri "Hepimizi yaptırım listesine ekleyin" açıklaması yaptı.

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol