Bu haber kez okundu.

NEWSWEEK DERGİSİ'NDEN "HASTA ADAM TÜRKİYE" ANALİZİ!

Dünyaca ünlü haber dergisi Newsweek, Türkiye ile ilgili eleştirel analizlerle dolu makaleler yayınladı.

Dergide Türkiye'nin büyümek için petrol ve doğalgaza değil, kredilere bağımlı olduğu vurgulanırken, "Türkiye şu an yaşam destek ünitesine bağlı. Fiş, Erdoğan'ın elinde" ifadeleri kullanıldı.

"Siz Trump'ı izlerken Türkiye muhalifleri tutukluyor" başlıklı makalede, HDP'li milletvekillerinin tutuklanmasına değinilirken;

"15 Temmuz darbe girişimi sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından emredilen ve kartopu gibi büyüyen temizlik operasyonlarında son kurban HDP oldu. 15 Temmuz'dan beri 36 binden fazla kişi tutuklandı, çoğu kamu çalışanı 100 binden fazla kişi işlerinden oldu" ifadeleri yer aldı.

Makalede bir sonraki hedefin CHP olduğu belirtilerek;

"HDP liderlerini ve 100'den fazla gazeteciyi hapse atan hükümet, gözünü ana muhalefet partisi CHP'ye dikti. Kürt vekillerin tutuklanmasını protesto eden ve destekçilerini "demokratik yollarla direnmeye" davet eden partinin tüm vekilleri hakkında Erdoğan suç duyurusunda bulundu" yorumu da yapıldı.

Türkiye'nin yaşam destek ünitesine bağlı olduğunun belirten dergi;

"Doğusundaki otokratik yönetimlerin aksine Türkiye büyümek için petrol ve doğalgaza değil kredilere bağımlı. Bir ekonomiste göre daha fazla baskı ve istikrarsızlık bu yüzden sürdürülebilir değil. Ama hükümetler her zaman ekonomik olarak sürdürülebilir şeyler yapmazlar. Türkiye şu an yaşam destek ünitesine bağlı. Fiş, Erdoğan'ın elinde" ifadeleri yer aldı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol